top of page
Vyhledat

M O M E N T

Aktualizováno: 4. 11. 2021

Zastavit se. Nádech a výdech. Soustředit se na dech, na tento okamžik, na tento moment. Věnovat si čas a uvědomovat přítomnost. Tady a teď. Pomalu a v rytmu s dechem se začít hýbat. Propojit pohyb a dech, nechat se unášet na vlně tohoto propojení a splynout.



Z těchto představ jsme vycházely při vytváření našich jógových kartiček, které

pod značkou MOMENT už několik let vydávám s dlouholetou kamarádkou a talentovanou ilustrátorkou Petrou Slabou http://petraslaba.com/


Pokud váháte jak přesně ty jógové pozice provádět, kdy je potřebné se nadechnout nebo vydechnout a jak to vlastně všechno za sebou jde, mohou být právě jógové kartičky skvělým pohybovým a jógovým průvodcem vašeho domácího cvičení. K dispozici máme edice Pozdrav slunci, Šťastná záda a Bojovníci.

Všechny tyto edice mají za cíl rozvoj vašich pohybových dovedností, rozvoj propriocepce, zlepšení držení těla a všímavý pohyb v souladu s dechem. Originální a krásný design dodá vámi prožívanému momentu pocit výjimečnosti.



Každá edice obsahuje 20 akvarelem ilustrovaných kartiček (jógové pozice - ásany), 2 úvodní kartičky (s vysvětlením jak praktikovat a znázorněním celé sekvence) a 1 závěrečnou kartičku. Celkem 23ks kartiček A6 v recyklované krabičce a plátěném pytlíčku.



Konkrétní záměry a cíle jednotlivých edicí jsou následovní:


Kartičky s Pozdravem slunci byly navrženy tak, aby vás navedly, jak Pozdrav slunci provádět, přecházet z jedné pozice do druhé a pomohly s propojením dechu a pohybu. Navíc jsou tyto kartičky i v anglické verzi.


Kartičky Šťastná záda jsou zaměřené na protažení a prodýchání těla v pozicích, kterých praktikování vám pomůže dodat páteři pravidelnou péči a pozornost.


Kartičky Bojovníci jsou především zaměřené na praktikování vědomého pohybu v souladu s dechem. Kromě vysvětlení základních principů a vhodného držení těla v jednotlivých pozicích obsahují také návod na přechody mezi nimi i s ohledem na dechové fáze. Věříme, že pravidelným praktikováním této sekvence bude vaše tělo pružnější a silnější.


Tak a teď už chybí jenom najít vhodný MOMENT :-)


Jógové kartičky pod značkou MOMENT mají svou vlastí webovou stránku, kde najdete všechny potřebné informace. Děkujeme a ať se vám hýbe zlehka!


https://shop.momentyoga.cz/







14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page