top of page
Logo Všímavý pohyb [Převedený].png

Všímavý pohyb

Pohybové lekce

 


Zde je základní přehled nabízených lekcí, které mají svou strukturu. Z čeho taková obvyklá lekce sestává a co jí předchází se dovíte v popisku níže.

Pokud by vám ale vyhovoval jiný formát, budu ráda, když mi dáte vědět a pokusíme se domluvit.

Jsem docela flexibilní, tak pokud chcete realizovat lekci pro partu tří kamarádek, zkuste mne oslovit. Také může být lekce nárazová, s tím, že klient/ka si z ní odnesou pohybový plán pro domácí praxi.

 

Vše je na domluvě.

Individuální lekce

Jedná se o pohybovou lekci přizpůsobenou konkrétním potřebám a požadavkům klienta/klientky.

 

Před lekcí zasílám dotazník, prostřednictvím kterého bych se ráda dověděla o pohybových návycích/vzorcích, případných obtížích pohybového aparátu, každodenních činnostech (souvisejících s pohybem) a pohybových cílech klienta/klientky.

Lekce pak sestává z připravených cviků – vycházejících z jógy, somatického a přirozeného pohybu a vývojové kineziologie. Obvyklá lekce začíná nejdříve mobilizačním a uvolňujícím cvičením. Poté se kontinuálně propojí cviky s dechovými fázemi (pohyb a nádech a výdech) a dochází k navazování cviků za sebou (tzv. flow). Pracuje se rovněž s oporou a záměrem pohybu. Dále se pracuje přímo se zaměřením klienta. Po celou dobu dochází k analýze pohybu (zkoumání, kde se hromadí napětí, kde je například příliš uvolnění – hypermobilita, jak lépe organizovat tělo a pod.) Sleduje se rovněž skutečnost, jak pohyb/pozice provést co nejefektivněji pro tělesné možnosti klienta. Pracuje se s prostorem a s koncentrací. V závěru se tempo lekce zklidňuje a končí se relaxací/meditací.

 

Lekce může probíhat i u klienta/klientky doma a pokud je to potřeba i za přítomnosti dětí. Každopádně domácí prostředí a přítomnost dětí často vytrhávají klienta/klientku z plného prožitku, a proto je potřeba s tímto faktem počítat.

Rezervace

Online rezervace na webu ještě nejsou aktivní. Pro rezervace a dotazy prosím zprávu na petjayoga@gmail.com 

bottom of page